fbpx

Jak se můžete postarat o pleť bez návštěvy kosmetičky

Moje milé klientky,

doufám, že jste všechny zdravé a v bezpečí v těchto mimořádně náročných dnech. Kosmetická studia jsou zavřená a tak bych vám chtěla v rámci svých možností aspoň trochu pomoct. Připravila jsem pro vás postup, jak nyní můžete pečovat o svou pleť sama doma.

Sice teď máme všechny jiné starosti, ale i tak je potřeba na svou pleť nezapomínat. Základem správné péče je pravidelné odličování. I když se teď třeba vůbec nemalujete, nezapomínejte pleť dvakrát denně odlíčit. Ráno i večer používejte také svoje krémy a séra. Pleť můžete potěšit i peelingem nebo maskou, kterou si samy vyrobíte z dostupných zdrojů.

Domácí peeling

U domácího peelingu buďte opatrné. Není vhodné jej používat příliš často – ideálně jednou, max. dvakrát za měsíc. Pokud máte pleť hodně citlivou, suchou nebo s rozšířenými žilkami, vyhněte se mu.

K peelingu můžete použít jemně namletou ovesnou mouku smíchanou s olivovým olejem, hnědý cukr smíchaný s olivovým olejem, nebo med. Naneste na očištěný obličej, lehce promasírujte, příp. můžete jen nanést a nechat chvíli působit a poté opláchnete vlažnou vodou. Dalším krokem by měla být maska, příp. rovnou váš oblíbený krém.

Domácí masky

Masku si můžete vyrobit z dostupných surovin – např. tvaroh, avokádo, med, olivový olej nebo banán. Masku nanášejte na očištěnou pleť. Vyhněte se očnímu okolí, naopak ji můžete klidně nanést i přes rty.

Masky, které se hodí pro všechny typy pleti:

  • avokádová – Vydlabanou dužinu rozmačkejte na kašovitou konzistenci a naneste na obličej. Nechte působit 10 minut.
  • tvarohová s medem – Tvaroh smíchejte s jednou lžičkou medu a naneste na obličej. Nechte působit 10 až 15 minut.
  • banánová – Smíchejte rozmačkaný banán s plnotučným bílým jogurtem a lžící olivového oleje. Nechte působit 15 minut.

Poté masku smyjte vlažnou vodou a naneste váš oblíbený krém.

Nechcete si míchat vlastní kosmetiku a radši byste používala profesionální? Nyní máte možnost objednat si u mě výrobky Thalion se slevou 8 % a dopravou zdarma až domů. Pokud potřebujete pomoct s výběrem pro vás vhodných kosmetických výrobků nebo si chcete rovnou objednat, napište mi nebo zavolejte.

Jsem tu pro vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.