fbpx

Víte, jak se správně starat o svoje štětce?

Nejenom vizážistka, ale každá z nás, která má doma alespoň jeden štětec, by měla mít také přípravky na čištění štětců. Jsou stejně důležité jako samotné štětce. Pravidelná péče prodlouží jejich životnost a hlavně zabrání šíření bakterií a tím i případné zdravotní problémy. Já sama čistím štětce po každém použití. Pokud štětce potřebuji používat hned, volím antibakteriální čistič ve spreji. Stačí nastříkat na štětec a krouživými pohyby otírat štětiny do papírového ubrousku. Opakuji tak dlouho, dokud není ubrousek čistý. Díky obsahu alkoholu jsou štětce do pár minut suché a připravené opět k líčení. Čističe jsou k dostání téměř v každé drogerii nebo si je můžete objednat na internetu.

Aby byly štětce opravdu precizně vyčištěné, je důležité i mokré čištění. Nejvíce se mi osvědčilo mýdlo daVinci, pro domácí použití Vám stejně dobře poslouží i jemný dětský šampon. Můžete čistit v ruce nebo použít “vajíčko” na čištění štětců, tzn. brushegg. Za sebe musím říct, že je to skvělý pomocník, který dokáže za chviličku odstranit ze štětců veškeré nečistoty a navíc s minimem mýdla.

JAK NA TO?

Nejdříve si štětec navlhčete pod vodou tak, aby voda tekla pouze na štětiny a nedostala se pod kovovou část, kde je lepidlo. Naneste mýdlo nebo dětský šampon a krouživými pohyby čistěte štětiny na brushegg či na dlani, dokud není vzniklá pěna čistá. Nechte téct vodu na brushegg nebo dlaň a vymývejte zbytky mýdla. Do ručníku jemně vymačkejte ze štětce zbytky vody, upravte štětec do původního tvaru a nechejte schnout v lehce skloněné poloze. Já smotávám ručník a na něj skládám štětce tak, aby štětiny směřovaly dolů a voda mohla odkapat. Rozhodně nedávejte štětce přímo na topení, mohlo by dojít k jejich deformaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.